Partnerzy

Grupa Saint-Gobain Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o.

SGlogo_250x104

Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o., zakład Abrasives, to największy w Polsce i jeden z największych na świecie producentów materiałów ściernych. Obecnie jest niekwestionowanym liderem branży materiałów ściernych, działającym we wszystkich gałęziach przemysłu i na wielu rynkach. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy Saint-Gobain, światowego lidera na rynkach związanych z budownictwem. Saint-Gobain tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały budowlane, oferując innowacyjne rozwiązania w odpowiedzi na wyzwania związane z rozwojem gospodarczym, oszczędnością energii oraz ochroną środowiska. Grupa Saint-Gobain jest obecna w 64 krajach i zatrudnia blisko 190000 pracowników. W Polsce Saint-Gobain jest jednym z największych inwestorów zagranicznych, posiada 24 zakłady produkcyjne, zatrudniając blisko 5700 osób.
Współpraca ze Spółdzielnią Socjalną Aktywni odbywa się głównie w ramach podwykonawstwa prac związanych z co-packingiem materiałów ściernych. W ramach wykonywanych obowiązków Spółdzielnia Socjalna AKTYWNI zajmuje się również pielęgnowaniem terenów zielonych oraz kostki brukowej na terenie zakładu.

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych

logotyp_SNRSSa

Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych istnieje od 2003 roku. Kluczowym zadaniem jest tworzenie nowych i wspieranie istniejących podmiotów ekonomii społecznej.  Zespół tworzą specjaliści od pozyskiwania funduszy unijnych, prawa i ekonomii społecznej, marketingu, zarządzania.  Organizacja prowadzi  szkolenia, organizuje konferencje.

Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, Spółdzielnia Socjalna Aktywni zdobyła środki na sprzęt i meble niezbędne do realizacji zleceń. Przeszła też w Stowarzyszeniu cykl szkoleń i doradztwa przygotowujących do prowadzenia działalności gospodarczej.

Koniński Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej

KOWES_logo_czarne

 Projekt KOWES jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego głównym celem jest wzmocnienie rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie konińskim, w powiatach: kolskim, konińskim, słupeckim, tureckim, Mieście Konin.

Kolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Sprawni Inaczej

LOGO KSON GOTOWE NOWE WERSJA ORGINAŁ

Kolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Sprawni Inaczej w Kole jest organizacją pożytku publicznego. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodzin osób niepełnosprawnych. Terenem działalności KSON Sprawni Inaczej jest miasto Koło oraz Powiat Kolski. Stowarzyszenie powstało w 2000 roku. Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym. Stowarzyszenie prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kole i jest jednym z założycieli Spółdzielni Socjalnej Aktywni.